چادرت ...

خانم موسوی یکی از پرستاران دوران دفاع مقدس، از میان همه ی تصویر های آن روزها یکی را که از همه ی آن ها در ذهنش پر رنگ تر است، اینچنین روایت میکند:

 بیمارستان ما منتقل می کردند. اوضاع مجروحین به شدت وخیم بود. در بین همه آنها، وضع یکیشان خیلی بدتر از بقیه بود. رگ هایش پاره پاره شده بود و با این که سعی کرده بودند زخم هایش را ببندند، ولی خونریزی شدیدی داشت. مجروحین را یکی یکی به اتاق عمل می بردیم و منتظر می ماندیم تا عمل تمام شود و بعدی را داخل ببریم.
وقتی که دکتر اتاق عمل این مجروح را دید، به من گفت که بیاورمش داخل اتاق عمل و برای جراحی آماده اش کنم. من آن زمان چادر به سر داشتم. دکتر اشاره کرد که چادرم را در بیاورم تا راحت تر بتوانم مجروح را جابه جا کنم.
همان موقع که داشتم از کنار او رد می شدم تا بروم توی اتاق و چادرم را دربیاورم، مجروح که چند دقیقه ای بود به هوش آمده بود به سختی گوشه چادرم را گرفت و بریده بریده و سخت گفت: من دارم می روم که تو چادرت را در نیاوری. ما برای این چادر داریم می رویم... چادرم در مشتش بود که شهید شد.
از آن به بعد در بدترین و سخت ترین شرایط هم چادرم را کنار نگذاشتم".


/ 8 نظر / 35 بازدید
دیوونه

پـدر زخـم زبان بسیار خوردم کتک از خسـم بدکردار خوردم میان کو چـه های شهر سیلی هم از دشمن هم از دیوار خوردم پـدر زهـــرای تـو حـاجـت روا شــد بـبـیـن مـزد رسـالـت چـون ادا شـد بـبـیـن پـهـلـو و دسـت و سـیـنـه من بــلا گـردون جــون مـــــرتــضــی شــد ایام شهادت بزرگ بانوی اسلام رو خدمتتون تسلیت میگم .

دیوونه

می رسد نان شب ما از نوای فاطمه آمدیم اصلاً در این دنیا برای فاطمه مدح او را باید از پیغمبر و حیدر شنید ما کجا و گفتن از حال و هوای فاطمه حک شده با خط حیدر روی درهای بهشت اولویت هست این جا با گدای فاطمه اشهد انَّ علی ... را هر که گوید در اذان می شود وارد به جمع بچه های فاطمه هر چه نعمت می رسد بر ما یکی از این دوتاست: یا دعای فاطمه یا که وفای فاطمه قبل ابراز نیازم حاجتم را می دهد تا که می خوانم خدایم را: خدای فاطمه! حق او با گریه تنها نمی گردد ادا پیر کن ما را خدایا در عزای فاطمه می زنم بوسه به دست آن که در روز الست زلف من را زد گره با سرْجدای فاطمه.... التماس دعای فرج...

رضا فانی

سلام.. از نظر خودم امسال به کار بردن واژه عید معنایی نداره، اما رسیدن سال نو رو به شما تبریک میگم و از خدای مهربان ، ایامی پر خیر و برکت و سلامتی و موفقیت رو در سال آینده براتون آرزو میکنم.. ایام عزای حضرت صدیقه کبری، فاطمه زهرا سلام الله علیها رو به شما تسلیت میگم و از خدا توفیق عمل به سیره فاطمی رو برای خودم و شما خواهانم. [گل]

سید مرتضی

کاش قدر بدانیم و نگه دار خون شهیدان باشیم و خوشحالی مادر شهدا را فراهم کنیم از شما هم ممنونم .

ن

سلام اینو بخونید: من ننوشتما یکی برام فرستاده ممکنه مسخره به نظر بیاد ولی واقعا اتفاق میافته! می خوای صورت کسی رو که واقعا دوست داره ببینی؟ اینو به 10 نفر بفرست بعد برو به ادرس http://amour-en-portrait.ca.cx/(این یه بازی فرانسویه)صورت کسی که دوست داری ظاهر میشه...

یـک قدم تا خــدا

. اللًّهُـ‗_‗ـمَ صَّـ‗_‗ـلِ عَـ‗_‗ـلَى مُحَمَّـ‗‗ـدٍ وَ آلِ مُحَمَّـ‗_‗ـَد و عَجِّـ‗_‗ـلّ فَّرَجَهُـ‗_‗ـم چشمیـم و به پاس عاشقــی بیداریم اَبریــــم و به پای لاله ها می باریـــــم عشق آمده ، در گوش دلم میخـوانـــد برخیـز کـه گـــام ِ محکمی بــرداریــــم حذف ِ آثار شهــدا و پدیده ي شوم ِ تجارت در اماکن ِ مقـدس ، به " راهيــان ِ نور " هـــم رسيـد ... [گل] .

برادربسیجی

ای وای... خدایا... واقعا متحول شدم خیلی قشنگ بود با اجازه این مطلبو بعد از چاپ توی مقبره شهدای گمنام شهرک محلاتی میزنم...